دامنه اینترنتی

برای راه اندازی وب سایت و یا ایجاد ایمیل اختصاصی با برند تجاری؛ شما بایست نام دامین مناسبی را ابتدا به ثبت رسانده و برای آن خدمات هاستینگ نیز سفارش دهید. نام دامین تنها آدرس سایت و برند شماست و خدمات هاستینگ جهت راه اندازی وب سایت و ایمیل الزامیست.

جهت ثبت دامنه آی آر، داشتن شناسه کاربری ایرنیک الزامیست، در سایت مرکز ثبت دامنه های آی آر به آدرس www.nic.ir می توانید شناسه ایرنیک بسازید.
آدرس مستقیم صفحه ساخت شناسه کاربری در سایت مرکز: https://www.nic.ir/Create_New_Handle

 

ثبت دامنه IR

12

ماهه

12000 تومان

امکان درخواست مدیریت اختصاصی DNS

ثبت دامنه IR

60

ماهه

21000 تومان

امکان درخواست مدیریت اختصاصی DNS

 

راهنمای مرحله به مرحله ثبت شناسه ایرنیک:

ایرنیک به آدرس www.nic.ir مرکز ثبت دامنه های .ir و وابسته به پژوهشگاه دانشهای بنیادی در ایران است. شناسه ایرنیک اطلاعات مالکیت دامین و دسترسی به تنظیمات دامین را مشخص میکند. اشخاص حقیقی و یا حقوقی بایست شناسه های مختلف متناسب با مالکیت و نام دامین مورد نظر ثبت نمایند تا با آن شناسه بتوان دامین ثبت نمود. (اطلاعات تکمیلی انواع شناسه در صفحه ثبت نام در سایت ایرنیک ذکر شده است.)

لطفا دقت کنید در سایت ایرنیک شما تنها ثبت نام میکنید به این دلیل که جهت ثبت دامنه های .ir شما نیاز به شناسه ایرنیک (نیک هندل) دارید. شناسه ایرنیک با ثبت نام در سایت www.nic.ir برای شما ایجاد میشود. پس از ثبت نام در سایت ایرنیک برای شناسه خود بایست دسترسی ایجاد نمایید تا امکان ثبت دامین از طریق نمایندگان را داشته باشید تا بتوانید از قیمت های ارزان تر نمایندگان نسبت به ایرنیک بهره مند شوید.

با یک بار ایجاد و تنظیم شناسه شما قادر خواهید بود در هر زمان به هر تعداد دامین جدید آی.آر سفارش داده و ثبت نمایید. این مراحل به تفصیل در زیر ذکر شده لطفا پس از مطالعه کامل و با دقت انجام دهید.

توضیح مهم: تنظیم دسترسی شناسه ایرنیک به چه معناست و چرا بایست حتما انجام شود؟
با تنظیم دسترسی شناسه ایرنیک مطابق با مرحله ۲ که در زیر آمده؛ دارنده شناسه (شما) به خود و شناسه های آشنا و نمایندگان اجازه میدهد که شناسه ایرنیک او را به عنوان رابط های -صاحب امتیاز(مالکیت) و اداری و فنی و مالی- برای دومین درخواست شده تنظیم کنند. بیان ساده تر اینست که شما با این تنظیمات به نمایندگان ایرنیک اجازه میدهید که مالکیت دامین مورد تقاضا را به نام شناسه شما ثبت کنند. بطور معمول و بدون این تنظیمات هیچکس امکان ثبت دومین با مالکیت شما را نخواهد داشت.

جهت ثبت دامنه آی آر جدید:

 • دامین را برای خود یا دیگری ثبت میکنید که نیاز به ایجاد شناسه ایرنیک جدید دارید؟ (انجام مراحل ۱ و ۲ در زیر)
 • دامین را برای خود یا دیگری ثبت میکنید و در سایت ایرنیک شناسه کاربری معتبر دارید؟ (انجام مرحله ۲ در زیر)
 1. ایجاد شناسه جدید در سایت ایرنیک
  به لینک زیر در سایت ایرنیک مراجعه کرده و کلیه فرمها را با اطلاعات صحیح و کامل تکمیل کنید.
  (با هر ایمیل تنها میتوانید یک شناسه ایرنیک ثبت کنید)
  (تمامی اطلاعات وارد شده بطور دقیق در مرکز ایرنیک چک میشود و در صورت وارد کردن اطلاعات نادرست؛ شناسه شما تایید نخواهد شد)
  (شناسه محدود که در لیست ایرنیک برای ثبت نام موجود است نمیتواند مالک دامین باشد؛ لذا شناسه مناسب از نوع دیگری بسته به پسوند مورد نظرتان ایجاد کنید)
  لینک ثبت نام:  https://www.nic.ir/Create_New_Handle
  پس از تکمیل فرم، با نام کاربری و رمزیه که دریافت می کنید، وارد شوید و پس از تغییر رمز عبور، مرحله ۲ را اجرا نمایید.
 2. تنظیم دسترسی های شناسه ایرنیک
  به سایت ایرنیک در آدرس www.nic.ir با شناسه خود وارد شوید.
  – پس از ورود به سایت ایرنیک به لینک https://www.nic.ir/Manage_Authorized_Relations بروید و تنظیمات مشخصه های شناسه را مطابق تصویر زیر اعمال نمایید.
 3. اطمینان از قابل ثبت بودن دامنه
  به نشانی http://whois.nic.ir بروید و دامنه ی مورد نظر خود را وارد نمایید. در صورتی که این دامنه قبلا ثبت شده باشد، مشخصات مالک دامنه نمایش داده می شود و اگر دامنه قابل ثبت باشد، اطلاعاتی پیدا نخواهد شد. در این صورت می توانید برای ثبت آن از طریق جدول زیر اقدام نمایید.

ثبت دامنه IR

12

ماهه

12000 تومان

امکان درخواست مدیریت اختصاصی DNS

ثبت دامنه IR

60

ماهه

21000 تومان

امکان درخواست مدیریت اختصاصی DNS

دقت کنید؛ طبق شرایط جدید ایرنیک؛ رزرو دامنه تنها پس از پرداخت دامنه صورت میگیرد و ضمنا ثبت کامل دامنه منوط به تایید دامنه توسط کارشناس مرکز ثبت بصورت چشمی و پس از پرداخت هزینه دامنه است. در صورت عدم تایید دامنه انتخابی شما توسط ایرنیک؛ هزینه آن برای شما برگشت داده خواهد شد که از آن میتوانید در پرداخت سفارشات دیگر استفاده نمایید.